Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Harmonogram kontroli - gospodarka ściekami

Kontrola w zakresie wypełniania realizacji obowiązku prawidłowej gospodarki ściekami na terenie gminy Lubichowo

Na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 3a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości                 i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r. poz. 1399 z późn. zm.) oraz zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lubichowo (Uchwała Nr XXVI/170/2012 Rady Gminy Lubichowo z dnia 28.12.2012 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Lubichowo), Wójt Gminy Lubichowo informuje o przeprowadzeniu kontroli usuwania nieczystości płynnych ze zbiorników bezodpływowych według załączonego harmonogramu.

W związku z powyższym, zgodnie z art. 6 cytowanej ustawy Właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych są obowiązani do udokumentowania       w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez przedsiębiorcę posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych przez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłat za te usługi.

Harmonogram kontroli :

http://lubichowo.pl//container/Harmonogram kontroli usuwania nieczystosci plynnych z zbiornikow bezodplywowych na 2016 rok (1).pdf

 

8 lutego 2016
Czytaj więcej o: Harmonogram kontroli - gospodarka ściekami

Kolejny sukces "Lubichowskich Kociewiaków"

 

Ogólnopolski Konkurs Kociewskich Kolęd i Pastorałek

„KOLANDY LÓLKÓW NASZYCH”

W wyjątkowo mroźną sobotę, 23 stycznia br. , gdzie na dworze była  bardzo zimowa sceneria -  w auli Ogniska Pracy Pozaszkolnej  w Starogardzie Gdańskim – było gorąco, wręcz upalnie. Wszystko to za sprawą rozśpiewanych solistów i zespołów – uczestników Konkursu Kociewskich Kolęd i Pastorałek. Poprzez konkurs organizatorzy pragną zachować dla przyszłych pokoleń mało znane kolędy i pastorałki, dlatego dodatkowym atutem branym pod uwagę przez jury była prezentacja kociewskich lub mało znanych pieśni związanych z okresem Bożego Narodzenia. Uczestnikami konkursu mogli być soliści lub zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne do 8 osób. Ocenie podlegał dobór repertuaru, poziom wykonania, zgodność formy kolędowania z tradycją kociewską, pomysłowość i oryginalność uczestników. Zespół „Lubichowskie Kociewiaki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubichowie reprezentowały gimnazjalistki w składzie: Klaudia Rzóska (solówka), Magdalena Buniek i Monika Fryska oraz uczniowie lubichowskiej szkoły podstawowej: Patrycja Golimowska (solówka), Miłosz Fryska, Kornelia Krysiak (diabelskie skrzypce), Zuzanna Czubek i Maciej Mokwa (burczybas).Lubichowski zespół zaśpiewał dwie pastorałki w gwarze z własnym akompaniamentem na żywo przy wsparciu Piotra Chrapkowskiego z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim na akordeonie.

 

Występ „Lubichowskich Kociewiaków” sprostał oczekiwaniom jurorów

i po raz kolejny zajął I miejsce. Zespół wraz z  opiekunką Bogumiła Fiałkowską jak i  towarzyszący rodzice nie kryli ogromnej radości oraz wzruszenia.

To kolejny piękny dzień w życiu „Lubichowskich Kociewiaków”.

Gratulujemy! 

2 lutego 2016
Czytaj więcej o: Kolejny sukces "Lubichowskich Kociewiaków"